J a m a r * C Z      

 o nás

exotické kočky

nabízíme ...

naše odchovy

 odkazy
litujeme - není hotovo

naše úspěchy
litujeme - není hotovo

 English version

návštěvní kniha


Perské  kočky

Perská kočka je"starší" sestrou kočky exotické - obě plemena se liší strukturou srsti. 

Obecně je to velká až středně velká kočka, s kulatou masivní hlavou se širokou lebkou, zakulaceným čelem, plnými tvářemi, krátkým širokým nosem se zřetelným stopem (tj. prohlubeninou mezi kořenem nosu a čelem), který musí být mezi očima, tj. ani nad horním víčkem a ani pod spodním víčkem. Brada je silná, čelisti široké a masivní a výraz je otevřený.
Uši jsou malé, zakulacené, s dobře vyvinutými chomáčky uvnitř boltce, umístěné co nejdále od sebe a na lebce posazené co nejníže.
Oči jsou kulaté, otevřené, velké a od sebe daleko posazené. Jejich barva je zářivá, výrazná, dle jednotlivých variet, ale vždy čistá.
Krk je krátký a silný.
Tělo je zavalité ("cobby") na nízkých, silných nohách, se širokou hrudí, plecemi, masivním a dobře osvaleným hřbetem. Tlapky končetin jsou velké, kulaté a silné. Chomáčky chlupů mezi prsty se hodnotí jako klad.
Ocas je krátký a dobře osrstěný, proporční k tělu, se zakulaceným koncem.
Srst je hustá, plyšovité a měkké textury, odstávající od těla. V důsledku své hustoty nepřiléhá k tělu.

Toto je tzv. standard plemene, čili ideální představa. (Převzato ze: Standardy plemen koček, Překlad kompletního vydání FIFe ze dne 10.1.1994 v českém doplněném a novelizovaném vydání ke dni 1.1.1997. SCHK v ČR, 1996.

Naše perské kočky:
kocouři  

(obrázek se kliknutím zvětší, kliknutím na jméno uvidíte rodokmen)

Excalibur
CH Excalibur Jamar*CZ
PER a 24

 Imagemaker Jamar*CZ
Imagemaker Jamar*CZ
PER e 02 62


kočky